טיפול טבעי במחלת הנשיקה

דירוג משתמשים:  / 0
חלשמעולה 

Mononucleosis, בקיצור מונו או כפי שרבים מכירים אותה בשם מחלת הנשיקה, היא מחלה וירלית-זיהומית. ברוב המקרים היא נגרמת על ידי וירוס ה- Epstein-Barr (EBV) ולפעמים על ידי וירוס אחר בשם Citomegalovirus (CMV)  . שני הוירוסים הם ממשפחת ההרפס. הסימפטומים של המחלה הם: חולשה שיכולה לפעמים להגיע לרמה קיצונית, יש לעיתים סימפטומים נוספים כמו חום גבוה, כאבי ראש, דיכאון, חוסר תאבון ועוד. המחלה יכולה להשפיע על תפקודי הכבד, על מערכת נשימה ועל הטחול.

יש אנשים רבים שחלו במשך חייהם במונו והם לא מודעים לכך מכיוון שהתסמינים של המחלה דומים לאלה של השפעת ולפעמים גם מהסיבה שהרופא לא בדק את האפשרות שהם חלו במונו. את הימצאות המחלה ניתן לגלות רק באמצעות בדיקת דם שבעזרתה אפשר לדעת בודאות אם המחלה קיימת או הייתה בעבר, זאת מכיוון, שהנוגדן של הוירוס נשאר בדם לכל החיים.

התסמינים של מונו יכולים להיעלם תוך מספר שבועות. אצל אנשים מסוימים חלק מהסימפטומים כמו החולשה, יכולים להמשיך להופיע במשך מספר שנים. ברוב המקרים הוראותיו של הרופא הקונבנציונלי יהיו לנוח ולחכות עד שהתופעות יחלפו.

הנטורופת ימליץ, בנוסף למנוחה, על תזונה נכונה, תוספי מזון וצמחי מרפא. תזונה בריאה ומחזקת במקרה של מונו תכלול ירקות, שורשים, דגנים מלאים, קטניות, שתיית מיצים של ירקות או פירות טריים. רצוי גם להימנע מצריכה של קפה, תה, סוכר, משקאות קלים, אוכל מטוגן, קמח לבן ואוכל כבד כדי לא להחליש את הגוף.  ההמלצה תכלול גם לקיחה של ויטמינים שמחזקים את המערכת החיסונית. הויטמינים המועילים לטיפול זה יהיו A,E,C,B .לחיזוק הטיפול רצוי לקחת גם מינרלים כגון אבץ וצמחי מרפא כגון אכינצאה, אסטרגולוס, פרע ושן ארי.

הפורמולה  IMUNO של חברת נטורופארם, פותחה על ידי אנריקה יפה ומסייעת בטיפול של מחלת הנשיקה.